نکات و ایده‌های کاربردی در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

نکات و ایده‌های کاربردی در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

اغلب افرادی که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند برای چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون منزل‌شان با دغدغه‌های زیادی روبرو می‌شوند در صورتی که اگر حین طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک خود، کمی حساسیت و دقت به خرج دهند، قطعاً شاهد فضایی شیک و دلچسب و در عین حال زیبا خواهند بود که از گذران وقت در آن محیط، احساس خوشایند و مثبتی را تجربه می‌کنند.

امروزه شرایط اقتصادی و سبک زندگی‌ها به گونه‌ای پیش رفته است که اغلب افراد بالاجبار در خانه‌ها و آپارتمان‌ها با فضایی بسیار محدود زندگی می‌کنند بنابراین توجه داشته باشید اگر دکوراسیون خانه به درستی انجام نشود، خانه به محیطی بی‌نظم و دلگیر تبدیل می‌شود این موضوع اهمیت رعایت اصول در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک را قوت می‌بخشد.

ایده‌های جذاب در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک و آپارتمانی

برای طراحی خانه‌های کوچک بهتر است در انتخاب رنگ وسایل و نحوه چیدمان آن‌ها هوشمندانه عمل نموده و از قواعدی پیروی کنید که خانه شما را بزرگتر نمایش ‌دهند.

در این زمینه می‌توانید از انواع لوازم و تجهیزات مؤثر در طراحی از جمله: انواع کرکره آشپزخانه، پردههای فانتزی آشپزخانه زبرا، دیوارکوب پی وی سی، کاغذ دیواری، PVC دیوار، انواع دیوارپوش برای نم دیوار و موارد دیگر، با قیمت‌های مناسب و بهینه استفاده کنید و نتیجه خوبی بگیرید.

  • اغلب افراد تمایل دارند تا فضای خانه آن‌ها گرم و صمیمی به نظر برسد و برای این کار از رنگ‌های گرم استفاده می‌کنند.

اگر شما در این دسته قرار دارید و از طرفی محل زندگی شما متراژ کوچکی دارد، باید بدانید که استفاده از رنگ‌های گرم سبب می‌شود تا خانه شما کوچک‌تر از آنچه هست نشان نشان دادن شود بنابراین بهتر است افراد از رنگ‌های سرد و روشن برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک خود بهره ببرند چرا که این رنگ‌ها باعث بزرگ‌تر نشان دادن محیط می‌شوند.

  • بعد از انتخاب رنگ باید وسایل به صورت منظم و هوشمندانه در فضای خانه چیده شوند. توجه داشته باشید که سالن پذیرایی و نشیمن از مهمترین بخش‌ها در دکوراسیون هر خانه‌ای به شمار می‌روند که در خانه‌های کوچک این دو فضا با هم تلفیق می‌شود.

مبلمان و پذیرایی در سالن پذیرایی قرار می‌گیرند که بهتر است جانمایی خوبی را برای آن‌ها در نظر بگیرید. مبلمان مدل ال برای خانه‌های کوچک انتخاب مناسبی هستند این نوع از مبلمان از فضا به بهترین شکل استفاده کرده و جای کمی اشغال می‌کند.

چنانچه منزل شما اجاره‌ای نیست، برای صرفه جویی در فضا، می‌توانید از میز تلویزیون‌های دیواری استفاده کنید همچنین اگر تمایل دارید از وسایل و اکسسوری‌های تزیینی استفاده کنید، میز تلویزیون دیواری که دارای قفسه باشد، گزینه مناسبی است.

چند ایده کاربردی برای خانه های کوچک

– استفاده از شلف دیواری یکی دیگر از ایده‌های خلاقانه در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک می‌باشد. شما می‌توانید با نصب شلف دیواری،روی دیوار قاب عکس و لوازم تزیینی متعددی را قرار داده و منزل خود را جذاب‌تر کنید.

– اگر تمایل دارید فضای خانه شما دلباز و بزرگ‌تر به نظر برسد، بهتر است از طراحی پلان باز در فضای داخلی منزل خود استفاده کنید.

در این نوع طراحی از گذاشتن دیوار در قسمت‌های مختلف خانه تا حدودی پرهیز می‌شود و اغلب از طراحی پلان باز بین آشپزخانه و سالن نشیمن استفاده می‌شود که این مدل از آشپزخانه‌ها به جزیره معروف هستند و شما می‌توانید با قرار دادن مبلمان و یا میز غذا خوری، آشپزخانه را از سالن نشیمن جدا کنید.

در طراحی آشپزخانه‌های کوچک بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید و وسایل را تا حد امکان درون کابینت‌ها بچینید و از قرار دادن وسایل اضافی در فضای آشپزخانه اجتناب کنید تا دکوراسیون آشپزخانه شما منظم و شیک به نظر برسد.

– برای دکوراسیون اتاق خواب‌های کوچک می‌توانید در صورت تمایل از تخت‌خواب‌های تاشو و یا تخت‌خواب‌ها مبلمان‌شو، استفاده کنید. بهتر است در در دکوراسیون اتاق خواب از دراور و یا کمدهایی استفاده کنید که در فرو رفتگی‌ها و یا کنج‌های اتاق خواب به راحتی جای می‌گیرند.

بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک از نورپردازی مناسب و کاربردی استفاده کنید. هر چقدر خانه شما روشن‌ تر باشد، فضای بزرگت ‌تر جلوه می‌کند. استفاده از نورپردازی‌های دکوراتیو و نقطه‌ای برای خانه ‌های کوچک و آپارتمانی مناسب‌تر است و سبب می ‌شوند تا خانه شما پر نور و بزرگ ‌تر جلوه دهد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.