معرفی تعدادی از بهترین دیوارپوش ها

معرفی تعدادی از بهترین دیوارپوش ها

بهترین دیوارپوش چیست ؟ دیوارپوش ‌ها چگونه ‌می‌توانند باعث ایجاد تغییر در خانه شوند؟ چه نوع دیوارپوش‌هایی برای منزل مناسب ‌می‌باشند؟ چگونه ‌می‌توان دیوارپوش مناسب برای مکان مورد نظر انتخاب کرد؟ وقتی کلمه دیوارپوش را ‌می‌شنویم همه این سؤالات در ذهن ما ایجاد ‌می‌شود.

ما در این مقاله ‌می‌خواهیم تمامی اطلاعات مربوط به دیوارپوش برای راه پله، دیوارپوش برای اتاق خواب، دیوارپوش برای حیاط، دیواپوش برای آشپزخانه، دیوارپوش قابل شستشو، دیوارپوش پذیرایی و دیوارپوش منزل  را در اختیار شما قرار دهیم.

دیوارپوش‌ها بهترین وسیله برای ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل ‌می‌باشند. شما ‌می‌توانید با استفاده از دیوارپوش‌ها جلوه ای متفاوت به خانه خود بدهید و فضایی شیک و جذاب ایجاد کنید. دیوارپوش ها‌ ویژگی‌هایی دارند که شما ‌می‌توانید با توجه به آن‌ مناسب ترین نوع را انتخاب کنید که با فضا تناسب داشته باشند. بهتر است بدانید که دیوارپوش‌ها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که باعث شده کارکرد آن‌ها متفاوت باشد.

ویژگی بهترین دیوارپوش چیست ؟

یکی از سوالاتی که ممکن است پیش از خرید مطرح شود این است که ویژگی بهترین دیوارپوش چیست ؟ در اینجا با برخی از ویژگی های دیوارپوش آشنا شوید.

 • باعث ایجاد جلوه ای زیبا در هر فضایی ‌می‌شود.
 • برای بازسازی دیوار‌های کهنه مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد.
 • پوشش دهی بسیار بالایی دارد.
 • تنوع بسیار بالایی دارد.
 • نسبت به کاربردی که دارد هزینه کمی نیاز دارد.
 • تغییر بسیار زیادی در دکوراسیون ایجاد ‌می‌کند.
 • کیفیت بسیار بالایی دارد.

برخی از دیوارپوش ‌ها

دیوارپوش‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارند. ما در ادامه به برخی از این دیوارپوش‌ها اشاره ‌می‌کنیم.

دیوارپوش سنگی:

این نوع دیوارپوش جز شیک‌‌ترین دیوارپوش‌ها ‌می‌باشد که برای قسمت‌های مختلف خانه از جمله آشپزخانه مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد به همین دلیل میتوان دیوارپوش سنگی را به عنوان بهترین دیوارپوش برای آشپزخانه در نظر گرفت . از ویژگی‌هایی که دیوارپوش سنگی دارد ‌می‌توان به ضد خش بودن آن اشاره کرد

دیوارپوش چوبی:

این نوع دیوارپوش مزیت‌های زیادی دارد که از جمله آن‌ها ‌می‌توان به مقاوم بودن آن در مقابل ضربه، عایق صدا بودن آن اشاره کرد. دیوارپوش چوبی ‌می‌تواند برای اتاق خواب و پذیرایی انتخاب مناسبی باشد همچنین برای نصب این نوع دیوارپوش نیاز به زیرسازی نیست از این رو نصب راحتی دارد.

دیوارپوش کاغذی:

همه ما دیوارپوش کاغذی را با نام کاغذ دیواری ‌می‌شناسیم. استفاده از این نوع دیوارپوش در منازل و ساختمان‌های مختلف بسیار رایج ‌می‌باشد. داشتن تنوع بسیار بالا در رنگ و طرح کاغذ دیواری باعث شده است که این نوع دیوارپوش طرفدار زیادی داشته باشد.

دیوارپوش آجری:

این نوع دیوارپوش به طرح آجر ‌می‌باشد که برای محل‌های مختلفی برای ایجاد زیبایی ‌می‌توان از آن استفاده کرد. بیشتر از دیوارپوش‌های آجری برای قسمت پشت تلویزیون استفاده ‌می‌کنند که آن را تبدیل به بهترین دیوارپوش منزل میکند و جلوه ای بسیار شیک و زیبا به خانه ‌می‌دهد.

دیوارپوش چرمی:

این نوع دیوارپوش ظاهر بسیار جذابی دارد به همین دلیل اکثر در لابی هتل‌ها، اتاق ادارات مختلف مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد. این دیوارپوش کاملاً عایق صدا ‌می‌باشد همچنین در برابر آتش بسیار مقاوم است به طوری که ‌می‌توان گفت عایق حریق نیز ‌می‌باشد

دیوارپوش پذیرایی

اگر ‌می‌خواهید دیوار پذیرایی شما مدرن و شیک به نظر برسد حتماً باید از بهترین دیوارپوش پذیرایی استفاده کنید. دیوارپوش‌ها تنوع بسیار بالایی دارند که از جمله آن‌ها ‌می‌توان به دیوارپوش‌های سنگی، دیوارپوش‌های سه بعدی، دیوارپوش‌های چوبی طبیعی و … اشاره کرد.

از همه این دیوارپوش‌ها ‌می‌توان در پذیرایی استفاده کرد به شرطی که متناسب با سایر وسیله‌ها و متراژ خانه باشد. شما ‌می‌توانید برای قسمتی از دیوار پذیرایی از دیوارپوش سه بعدی استفاده کنید تا فضا جذاب تر و دل‌بازتر به نظر برسد. دیوارپوش پذیرایی دیوارپوشی است که فضای پذیرایی را روشن تر و زیباتر سازد، همچنین کیفیت بالایی داشته باشد.

بهترین دیوارپوش برای اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهم‌‌ترین بخش‌های هر خانه ای ‌می‌باشد که بایستی در انتخاب وسایل آن دقت زیادی به خرج دهیم. دیوارپوش برای  اتاق خواب تأثیر بسیار زیادی در فضای اتاق دارد برای مثال اگر متراژ اتاق خواب کم باشد باید از دیوارپوش‌هایی با طرح ملایم استفاده کنید تا فضا را بزرگ تر جلوه دهد.

همچنین یکی از ویژگی‌هایی که بهترین دیوارپوش برای اتاق خواب باید داشته باشد جنس و کیفیت آن است تا در مقابل ضربات مختلف مقاوم باشد. اتاق خواب باید نور کافی داشته باشد استفاده از دیوارپوش‌هایی با رنگ تیره فضا را تاریک تر جلوه ‌می‌دهد.

دیوارپوش برای آشپزخانه

بهترین دیوارپوش برای آشپرخانه باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. در آشپرخانه کار‌های مختلفی از جمله آشپزی، شستشو و … انجام ‌می‌شود که باعث میشود رطوبت در این مکان بسیار بالا باشد.

از ویژگی‌هایی که دیوارپوش آشپرخانه باید داشته باشد مقاوم در برابر انواع ضربه‌ها، ضد احتراق بودن و مقاوم در برابر رطوبت ‌می‌باشد. شما ‌می‌توانید از چند نوع دیوارپوش مختلف برای آشپزخانه استفاده کنید تا ظاهر زیبا و دل‌چسبی داشته باشد از این رو مناسب ترین دیوارپوش برای آشپرخانه دیوارپوش‌های چوبی و سنگی است.

دیوارپوش حیاط

دیوارپوش حیاط بایستی مقاومت بالایی داشته باشد چرا که حیاط بخش بیرونی هر ساختمانی ‌می‌باشد و در مجاورت آب و هوا قرار دارد. دیوارپوش مناسب با این محیط باید در مقابل رطوبت و هر نوع بارندگی مقاوم باشد همچنین در حیاط ممکن است ضربه‌های مختلفی به دیوارپوش وارد شود بنابراین باید کاملاً ضدضربه باشد.

انتخاب نوع طرح نیز برای بهترین دیوارپوش حیاط بسیار مهم است سعی کنید طرح‌هایی انتخاب کنید که به رنگ طبیعت نزدیک باشد که حس خوبی به شما منتقل کند. مناسب‌‌ترین دیوارپوش برای محیط‌های باز مانند حیاط دیوارپوش‌های PVC است.

مزایای دیوارپوش‌های PVC

 • عایق صدا
 • عایق نور
 • مقاوم در برابر آب
 • هزینه مناسب
 • ضد خش
 • تنوع بسیار بالا در رنگ و طرح
 • مقاومت بسیار بالا
بهترین دیوارپوش برای راه پله

یکی از قسمت‌های مهم هر ساختمانی قسمت ورودی آن ‌می‌باشد. اگر ‌می‌خواهید ورودی و راه پله ای زیبا و جذاب داشته باشید حتماً از بهترین دیوارپوش برای راه پله استفاده کنید.

دیوارپوش‌ها ‌می‌توانند باعث دل‌بازتر شدن و بزرگ تر دیده شدن راه پله شوند برای مثال اگر راه پله ی شما سقف کوتاهی دارد ‌می‌توانید با استفاده از دیوارپوش‌هایی با طرح عمودی سقف را بلندتر جلوه دهید. از جمله ویژگی‌هایی که دیوارپوش راه پله باید داشته باشد ضدآب بودن، با کیفیت بودن و مقاومت آن ‌می‌باشد.

دیوارپوش قابل شستشو

بهترین دیوارپوش قابل شستشو از پرطرفدار‌‌ترین دیوارپوش ها ‌می‌باشند. از این نوع دیوارپوش‌ها ‌می‌توان در آشپزخانه، سرویس بهداشتی و فضای باز مانند حیاط خانه استفاده کرد. دیوارپوش‌های پی وی سی، دیوارپوش‌های اکرلیک، دیوارپوش‌های کاشی و سرامیک و دیوارپوش‌های لمینت کاملاً قابل شستشو ‌می‌باشند.

هر یک از این دیوارپوش‌ها ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و برای قسمتی از ساختمان مناسب ‌می‌باشند برای مثال دیوارپوش کاشی و سرامیک مقاومت بسیار بالایی دارند همچنین کاملاً ضد آب ‌می‌باشند از این رو بهترین گزینه برای سرویس بهداشتی ‌می‌باشند.

دیوارپوش منزل

همان طور که میدانید با استفاده از دیوارپوش منزل شما ‌می‌توانید تغییرات اساسی در منزل خود ایجاد کنید. در حین انتخاب دیوارپوش مناسب برای منزل باید نکات زیادی را در نظر بگیرید برای مثال نوع و جنس دیوارپوش باید مناسب محیط منزل شما باشد همچنین طرح و رنگ آن باید به گونه ای باشد که فضای خانه را دلنشین تر سازد.

اگر ‌می‌خواهید منزلی مدرن و شیک داشته باشید بهتر است از دیوارپوش‌های مختلف در منزل خود استفاده کنید به طور مثال برای دیوار پشت تلویزیون دیوارپوش سنگی، برای اتاق خواب‌ها دیوارپوش کاغذی با طرح‌ها و رنگ‌های ملایم انتخاب کنید. همچنین توجه کنید که رنگ و طرح بهترین دیوارپوش‌ منزل با سایر وسایل خانه متناسب باشد.

هزینه دیوارپوش

دیوارپوش‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاصی دارد. قیمت دیوارپوش‌ها و هزینه بهترین دیوارپوش بر اساس ویژگی‌هایی که دارند متغیر ‌می‌باشد از جمله این ویژگی‌ها ‌می‌توان به کیفیت دیوارپوش، جنس دیوارپوش، کشور تولیدی و برند اشاره کرد.

بنابراین نمیتوان هزینه دیوارپوش را به طور مشخص و دقیق در نظر گرفت. بهتر است بدانید علاوه بر دیوارپوش برای نصب آن نیز هزینه ای باید پرداخت شود که میزان این مورد نیز به عواملی مانند متراژ مکان مورد نظر، نوع دیوار‌ها و … بستگی دارد.

سخن آخر

دیوارپوش‌ها محصولاتی هستند که دیوارهای مختلف را پوشش ‌می‌دهند و باعث زیباتر شدن آن‌ها ‌می‌شوند. بهترین دیوارپوش ها ویژگی‌های مختلفی دارند که باید در حین خرید به آن‌ها توجه کنیم. اصلی‌‌ترین نکته ای که مورد اهمیت ‌می‌باشد سلیقه ما است و  باید طبق آن دیوارپوش مناسب را انتخاب کنیم.

 اگر ‌می‌خواهید مناسب‌‌ترین دیوارپوش را انتخاب کنید باید به محلی که قرار است دیوارپوش در آنجا نصب شود توجه کنید. برای مثال اگر دیوارپوش را برای فضای باز ‌می‌خواهید برای مثال دیوارپوش حیاط باید مواردی مانند ضدآب بودن کاغذ دیواری و مقاومت آن در مقابل ضربه‌های مختلف را مد نظر قرار دهید. امیدواریم با مطالعه این بخش اطلاعات مفیدی در رابطه با دیوارپوش ها کسب کرده باشید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.