طراحی جذاب در دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون

طراحی جذاب در دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون همواره از مهمترین مسائل در طراحی شکیل سالن‌های نشمین و پذیرایی به شمار می‌رود و هرگونه تغییر بر روی آن به شدت می‌تواند فضای خانه را تحت تأثیر خود قرار داده و آن را متحول نماید.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون آشنا کنیم و با ارائه ایده‌های کاربردی و جذاب، با متریال و راه حل‌های مقرون به صرفه و مناسب، بهترین‌ها را به شما پیشنهاد دهیم تا بتوانید متناسب با سلیقه و علایق خود، آن‌ها را در محیط پذیرایی پیاده‌سازی کنید و از آن لذت ببرید.

نکات دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون

– استفاده از کاغذ دیواری آینه‌ای با کفپوش و میز تلویزیون قهوه‌ای و دکوراسیون سفید وسایل سالن پذیرایی، هارمونی بی‌نظیری در محیط ایجاد می‌نماید این ترکیب رنگ و دکوراسیون، برای افرادی که نمی‌خواهند کتابخانه‌شان در کنار تلویزیون قرار داشته باشد و یا سادگی را پسند می‌کنند، مناسب است.

– تزیین دیوارها با کاغذ دیواری و نصب تلویزیون بر روی دیوار، به همراه قرار دادن یک میز TV ساده، به خوبی می‌تواند سادگی و مدرنیته را در هم بیامیزد و اثر بی‌نظیری را خلق کند. این ایده برای کسانی که با کمبود جا مواجه هستند، بسیار کاربردی و مناسب است.

– استفاده از دیوارپوش پی وی سی طرح سنگ و ایجاد هارمونی با رنگ طوسی دیوارها، کفپوش‌ها و سقف می‌تواند زیبایی فوق‌العاده‌ای را خلق نماید.

– اگر دیوارهای سالن به رنگ تیره است و علاقمند به استفاده از متریال طرح چوبی در دیوار پشت تلویزیون دارید، استفاده از نورپردازی مناسب می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و جلوه متفاوتی در محیط ایجاد کند.

– ترکیب کاغذ دیواری به رنگ قهوه‌ای-طلایی و سنگ کفپوش طوسی با بکارگیری یک میز تلویزیون ساده، زیبایی فوق‌العاده‌ای دارد که می‌تواند دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون شما را یکتا جلوه دهد.

– طراحی دیوار پشت تلویزیون با استفاده از کناف، ایده خلاقانه‌ای است که می‌توان در کنار آن از اکسسوری‌ها و وسایل مختلف تزیینی نیز بهره گرفت.

– ترکیب صحیح رنگ‌ها در دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون تأثیر بسزایی در زیبایی سالن پذیرایی دارد به عنوان مثال ترکیب رنگ قهوه‌ای با استفاده از ورق MDF نمای متفاوتی در محیط ایجاد می‌کند البته با این شرط که با دکوراسیون کلی سالن نشیمن و تجهیزات موجود در آن هماهنگی داشته باشد. شما می‌توانید با استفاده از چوب MDF و فراهم‌سازی فضای اضافه بر روی دیوار، از وسایل دکوری مختلفی در دیوار پشتی تلویزیون استفاده کنید.

نکات دکور پشت تلویزیون

– استفاده از پارکت قهوه‌ای رنگ و احاطه دیوار پشت تلویزیون با کناف و استفاده از سنگ آنتیک در داخل محدوده کناف، به همراه استفاده از نورپردازی زیبا و مناسب، از ایده بسیار خوبی است که فضای منزل شما را متفاوت جلوه می‌دهد. این دکور برای افرادی که خانه کوچکی دارند بسیار کاربردی است.

– در دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون، می‌توان از سنگ اسلب یا برش خورده استفاده کرد این طراحی در کنار قرار دادن شومینه و کتابخانه بر روی دیوار و رنگ خاکی اطراف آن، جلوه بی‌همتایی را ترسیم می‌کند.

– اگر نمی‌خواهید فضای کتابخانه با شومینه و میز تلویزیون تلفیق شود، استفاده از یک سنگ تزیینی اسلب در دیوار پشتی تلویزیون به همراه قرار دادن میز تلویزیون در پایین آن، فکر خوبی است تا هم نمای زیبایی خلق شود و هم تلویزیون از کتابخانه و شومینه دور باشد.

– اگر در منزل شما کفپوش‌ها، میز تلویزیون، مبلمان و اکثر وسایل دارای رنگ تیره‌ای هستند، استفاده از یک نورپردازی مناسب در دیوار پشت تلویزیون، تضاد جالبی در محیط ایجاد می‌کند و به زیبایی منزل شما می‌افزاید.

– پوشش کل دیوار پشت تلویزیون با سنگ تزیینی ایده بسیار خوبی است. برای تکمیل دکور خود می‌توانید از کفپوش‌ها و  مبلمان و وسایل هماهنگ با طرح دیوار استفاده کنید.

– برای افرادی که تمایل دارند که دیوار پشت تلویزیون آن‌ها تیره‌ باشد، استفاده از سنگ آنتیک تیره رنگ با نورپردازی که به صورت کادر در دورتادور دیوار قرار گرفته است، ایده جالبی است.

– یکی از بهترین طراحی‌ها در دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون، استفاده از چوب است که می‌توان ان را با فرش، مبلمان و سایر وسایل پذیرایی هماهنگ کرد و یا حتی می‌توان دکوری دیوار را به گونه‌ای طراحی کرد که کتابخانه زیبایی در ان خلق شود. این نوع طراحی حس آرامش را القا می‌کند.

نکات طراحی دیوار پشت TV

– نصب تلویزیون بر روی دیوار طوسی رنگ و استفاده از مبلمان هماهنگ با این رنگ فکر خوبی است که در عین مدرن بودن، آرامش را نمایش می‌دهد.

– اگر محل نصب تلویزیون شما به پنجره نزدیک است، انتخاب نوع پرده اهمیت پیدا می‌کند و باید بگونه‌ای باشد که پوشش خوبی برای جلوگیری از تابش نور بر صفحه نمایشگر شود. استفاده از پارکت قهوه‌ای با مبلمان و فرش هم رنگ، هماهنگی جالبی با دکوراسیون دیوار ایجاد می‌نماید.

– تلویزیون به رنگ مشکی، میز تلویزیون و کفپوش طوسی و رنگ آبی برای فرش و نورپردازی، هارمونی جالبی را خلق می‌کند.

– دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون را از چوب انتخاب کنید و آن را با کفپوش طرح چوب کرم رنگ سالن، ست کنید و در کنار آن از شومینه، مصنوعات چوبی و یا کتابخانه استفاده کنید. این طرح نمای بسیار زیبایی در محیط ایجاد می‌نماید.

– کفپوش‌ها، دیوار و سقف سالن نشیمن به رنگ روشن، مبلمان و فرش به رنگ سفید و دیوار پشتتلویزیون از جنس چوب، فضای خانه شما را بسیار دلنشین‌ می‌کنند.

 – وجود شومینه و تلویزیون در کنار یکدیگر فضای جالبی در سالن پذیرایی ایجاد می‌کنند این طرح به خوبی می‌تواند، دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون را با سایر وسایل و لوازم موجود در سالن، هماهنگ کند.

نکات جدیدترین دکور تلویزیون

– تمام فضای خانه به رنگ قهوه‌ای و میز تلویزیون طرح چوب باشد اما مبلمان به رنگ سفید یا کرم انتخاب گردداین ترکیب رنگ همخوانی خوبی دارد و نمای متفاوتی را خلق می‌نماید.

– ایده جالب دیگر آن است که در دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون و اکسسوری‌های اطراف آن، از چوب بهره گرفته باشید و تناسب آن را با میز و صندلی، پارکت و موکت حفظ نموده و آن را با نورپردازی کامل کنید. قطعاً این طرح می‌تواند زیبایی منزل شما را چندین برابر کند.

– یکی از طرح‌های ساده در طراحی دیوار پشت تلویزیون، بکارگیری یک میز تلویزیون کوچک و فضای دکوری ساده در بالای آن است که علاوه بر جلوه‌بخشی زیبا، هزینه بسیار کمی را دارد.

– این ایده با ایده قبلی شباهت زیادی در ترکیب رنگ دارد اما فضای کمتری را اشغال نموده است که برای خانه‌های کوچک و فانتزی مناسب است.

– افرادی که به فرش، پرده و مبلمان تیره علاقمند هستند و دوست دارند میز تلویزیون منزل آن‌ها از به رنگ چوب باشد باید بگوییم که سلیقه خوبی دارند که اگر کمی نورپردازی را چاشنی کار خود کنند، منظره بی‌نظیری را خلق در سالن پذیرایی خلق خواهند کرد.

– استفاده از طرح‌های هندسی و متفاوت با مصنوعات چوب و یا گچ، ایده جذابی برای طراحی دیوار پشت تلویزیون است.

کرم و قهوه‌ای ترکیب رنگ زیبایی است. اگر مبلمان و دیوار خانه کرم رنگ است، انتخاب رنگ قهوه‌ای برای پشت تلویزیون گزینه مناسبی است.

– اگر پارکت منزل شما طرح چوب است، انتخاب دکوراسیون چوبی برای دیوار پشت تلویزیون به گونه‌ای که با پارکت‌ها هماهنگ باشد، طرحی ساده اما زیبا است.

طراحی دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون

– اگر فضای منزل شما تا حدودی کوچک است، می‌توانید دیوار پشت تلویزیون را با  شومینه تلفیق کنید و رنگ دکوراسیون را متناسب با رنگ سایر دیوارها و سقف خانه در نظر بگیرید.

– می‌توانید دیوار پشت تلویزیون را همانند یک کمد طراحی کنید و اکسسوری‌ها و وسایل مرتبط با تلویزیون و یا سایر وسایل را در آن قرار دهید و هر زمان که خواستید، با بستن درب کمد وسایل را از جلوی دید پنهان کنید.

– اگر فضای انتخابی شما برای قرار دادن و نصب تلویزیون در بین دو پنجره است، استفاده از پرده هم‌رنگ با رنگ دیوار پشت تلویزیون ایده خوبی برای دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون است.

– در دکور دیوار TV استفاده از رنگ طوسی دیوار در کنار طرح‌های چوبی، فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

– اگر منزل شما کوچک است، استفاده از کمدهای دکوری در اطراف تلویزیون با ترکیب رنگ قهوه‌ای و کرم در سالن، زیبایی خاصی به منزل شما می‌بخشد.

– استفاده از دکور و میز تلویزیون از جنس چوب با مدل و شکل جذاب، ایده خوبی است.

-استفاده از دیوارپوش طرح چوب و دکوراسیون چوبی ایده بسیار خوبی برای هرچه زیباتر نشان دادن نمای دیوار پشت تلویزیون است.

– این ایده مشابه ایده قبلی است و تنها قرار دادن گلدان و قاب عکس در دیوار پشت تلویزیون، به جذابیت آن افزوده و آن را مدرن‌تر جلوه داده است.

– طراحی و دکوراسیون ساده و سبک و نسبتاً سنتی که در آن میز تلویزیون، خود همانند کمدی جهت قرار دادن وسایل دکوری، عمل می‌کند.

تزیین پشت تلویزیون

– اگر خانه شما کوچک است، با خرج کردن کمی سلیقه و هنر، می‌توانید با بکارگیری وسایل تزیینی مدرن یا کلاسیک، دکور فوق‌العاده‌ای در محیط نمایید و دیده‌ها را به سوی دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون خود معطوف کنید.

– اگر خانه بزرگی دارید، با یک فکر خوب و خلاق و چیدمان صحیح وسایل، کاری کنید تا فضای اطراف تلویزیون بزرگ‌تر نشان داده شود.

– اگر علاقمند به استفاده از عکس‌ها و تابلوهای مختلف هستید، می‌توانید آن‌ها را در دیوار پشت تلویزیون خود نصب کنید و از دیدن آ‌ها لذت ببرید.

اگر میل به ثبت خاطرات خود دارید و علاقمند هستید که مدام آن‌ها را یادآور شوید، می‌توانید با استفاده از قاب عکس‌های خاطره‌انگیز در ابعاد کوچک، افتخارات و تندیس‌ها و یا یادگاری‌های با ارزشی که دریافت کرده‌اید، دیوار پشت تلویزیون خود را تزیین کنید تا با هربار دیدن به صفحه نمایش آن، خاطرات شما نیز مرور شود و احساس خوبی در شما ایجاد کند.

– اگر تلویزیون شما کوچک است، می‌توانید با استفاده از قاب عکس‌های بزرگ‌، فضا را زیباتر نمایش دهید.

سخن آخر

همانطور که مشاهده نمودید، انواع دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با استفاده از متریال مختلف انجام می‌شود و ایده‌های بی‌شماری را می‌توان در آن اجرایی نمود.

بنابراین در صورتی که قصد دارید هر یک از این ایده ‌ها را اجرایی کنید، بهتر است در ابتدا آن را با بودجه خود بسنجید و از مواردی چون: قیمت کاغذ دیواری نانو، قیمت دیوارپوش پی وی سی و یا اینکه خرید اینترنتی دیوارپوش، کاغذ دیواری، پارکت و دیوارکوب به صرفه هست یا خیر آگاه شوید. آنگاه است که می ‌توانید با آسودگی خاطر یکی را انتخاب کنید و اثر بی ‌نظیری را در منزل خود خلق کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.